HomePage Frequently Asked Questions (Faq)

Frequently Asked Questions (Faq)

Kazanlarınızın garantileri kaç yıldır?

 Sahibi  olduğunuz  kazan katı yakıtlı olup, garanti süresi 2 yıldır. Bu  süre  sıvı ve gaz yakıtlı ECS ve EDS grubunda 2 yıl, Euromat serisinde 3 yıl,panel  radyatörlerimizde 10 yıldır.

Garantiye neler girer?

 Ürünlerimizde kullanılan tüm parçalar kullanma kitapçığında belirtilen çerçeve içinde garantilidirler.

Kazanlara yaptırdığımız bakımlar garanti içinde midir ?

 Ürünler için yaptırdığınız bakımlar garanti dışındadır.

Bakımları servislerinize yaptırmak zorunda mıyız ?

 Bakım için istediğiniz  kişilere bakım yaptırabilirsiniz.Kendinizde yapabilirsiniz.Ancak, servislerimize yaptırdığınız servis  bakım hizmetlerinde ücreti ve prosedürü tarafımızdan belirlenmiş bakım olup , sağlıklı bakım ancak servislerimizin bakımı olacaktır.

Mazotlu kazanlarda ne kadar sürede bakım yaptırılmalı ?

 Kazanınız ilk çalıştırmada yapılan ayarlarınızı oynamadığınız takdirde yani yanma düzeni bozulmadığı, iyi çekişli baca var ise yılda bir kez bakım yeterlidir.

Mazotlu kazan bakım ücreti ne kadardır ?

 2008 yılı için 50 YTL + KDV ’dir. Üst limit sınırlı-alt limit %5 e kadar indirim yapabilmektedirler. Buradaki indirim bakımın devamlı olması ile uygulanabilir ölçüttür.

Stokerli bir kazanınızı kullanıyorum, stokerden niçin duman gelir?

 Kazanlarımızda  duman tütmesi şeklinde bir  hastalık yoktur. Kazanda yanan yakıtın atık  gazların takip etmesi  gerekli  kanal ve yollarında  gerekli  temizlikler  zamanında  yapılmamıştır.Bu nedenle kapalı veya engelli olan bu yollar yerine  kolay  bulduğu  yoldan çıkan dumanın  stokerden veya ön kapaklardan çıkmasıdır.Duman yollarının  kullanılan kömürün kalitesine göre  3 gün ile  bir haftalık sürelerde temizlenmesi veya temizletilmesi gereklidir.

Kazanım EKY/S 40.000 ’lik önceleri yanması çok iyiydi, fanın çalışması normal olmasına rağmen yanmamış kömür çıkıyor ne yapmalıyım ?

 Fan normal çalışıyor ise  kazanın yanma odasındaki hava delikleri tıkalı olabilir, temizlemeniz gerekir. Hava delikleri altında mevcut hava sandığına kül dolmuştur. İhtiyacınız havayı alamazsanız, bu kısmında 2 ayda bir  temizlenmesi gerekmektedir.

Katı yakıtlı bir kazanın bakımı nasıl yapılır ?
Kazanınızın yaktığı kömür kalitesine  göre tayin edeceğiniz sürede bakım  yapmanız gerekir. Kül oranı yüksek kömür için 4 veya 5 gün olan bu süre kalite iyileştikçe1 hafta hatta 2 haftaya kadar çıkar.Öncelikle kazanın  sönmüş olması gereklidir.İç bölgede  kaba temizlikle işe başlanır  ve türbülatörlerin, alev kapağının 
sökülmesi sağlanır. Duman kanallarının harbi(fırça) ile iyice temizlenmesinden sonra (aylık bakımlarda yapılması gereklidir) arkadaki kurum sandığındaki kurumun ve hava sandığındaki külün boşaltılması gerekmektedir. Temizlik ve bakım ana hatlarıyla  bu şekilde yapılırken, 2 ayda bir kez fan kanallarının, rediktör, mil ve mil boğazının iç bakımlarını da yaptırmak gerekecektir.
Product Catalog

Heating Boilers Catalog


View

Termodinamik 2015 © All Rights Reserved