HomePage Frequently Asked Questions (Faq)

Frequently Asked Questions (Faq)

Doğalgazlı Kombi kullanmanın avantajları nelerdir?
Doğalgazlı kombi, bireysel ısınma özgürlüğü sağlar. Kullandığınız kadar yakar ve ödersiniz. Ayrıca kullanım suyu konforu sağlar. Sıcak su için ayrı bir cihaz (şofben, termosifon, v.s.) kullanmanıza gerek kalmaz.
Doğalgazlı Kombileri birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
 Genelde doğalgazlı kombi teknik özellikleri aynı olmasına rağmen son teknolojik gelişmeler ile dijital kontrol paneli, full alev modülasyonu, yoğuşma teknolojisi, ön karışım teknolojisi (yanma havası ayarı yapabilmesi), arıza uyarı sistemi, dış hava sondası ve oda termostatı ile kullanım, aşırı soğuklarda donmaya karşı koruma, pompa sıkışmasına engel olma gibi ilave teknik özellikler ile doğalgazlı kombiler birbirinden ayrılmaktadır.
Doğalgazlı Kombiler kaça ayrılır?
Doğalgazlı Kombiler çalışma prensibine göre bacalı kombi, hermetik kombi, baca fanlı kombi (yarı hermetik) olmak üzere üçe ayrılırlar. Ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olmak üzere ikiye ayrılırlar. Ayrıca son yıllarda yoğuşmalı kombiler yeni bir doğalgazlı kombi ürün grubu olarak ön plana çıkmaktadır.
Doğalgazlı Kombi ile güvende miyim?
Doğalgazlı Kombilerde baca tepmesine ve çekmemesine, aşırı ısınmalara, alev sönmesine, donmaya ve gaz kaçağına karşı TSE standartlarının ön gördüğü her türlü önlem ve tertibat alınmıştır.
Doğalgazlı Kombi alırken nelere dikkat etmeliyim?
Nasıl bir ürün alacağınız hakkında araştırma yapın. Isıtma sistemleri ile ilgili satış ve teşhir yapan bayileri gezin, broşür alın, teknik bilgi edinin. Tavsiye edilen cihazın kapasitesinin yeterli gelip gelmeyeceğini öğrenin. Geniş servis ağı olan firmaların ürünlerini tercih edin ve mutlaka TSE damgası arayın. Ayrıca doğalgazlı kombi tercihinde ilk maliyet değil, tüketim bedeli ve servis maliyetlerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır.
Doğalgazlı Bacalı kombi ile Doğalgazlı hermetik kombi arasındaki fark nedir?
Doğalgazlı bacalı kombilerde fan yoktur. Atık gaz, sıcaklığından dolayı genleşerek yükselir, tabii bir çekim ve baca vasıtasıyla dış ortama atılır. Bu nedenle doğalgazlı bacalı kombi cihazları standartlara uygun yapılmış bir bina bacasına bağlanmalıdır. Aksi takdirde bacadan sızan atık gaz ortamdaki kişileri zehirler. Doğalgazlı Hermetik kombi ise fanlıdır. Atık gaz fan ile iç borudan dış ortama cebri olarak atılırken, dış borudan da yanma havasını yanma odasına çeker. Bu nedenle,doğalgazlı hermetik kombi cihazlarının bina bacasına ihtiyacı yoktur, evin dış ortama açılabilen herhangi bir mekanına monte edilebilirler. Ortamdaki havayı tüketmezler ve baca çekiş problemi olmaması nedeniyle ortamdaki havayı kirletmezler. 
Doğalgazlı kombi maliyeti diğerlerine göre yüksek midir?
Gerek cihaz fiyatlarının biraz yüksek olması, gerekse düşük sıcaklıkta çalışmasından dolayı daha fazla radyatör maliyeti getirdiğinden yoğuşmalı sistemlerde ilk yatırım maliyeti yüksektir. Ancak daha az enerji harcadıklarından işletme maliyeti düşer. En ideal kullanımı, düşük sıcaklıkta çalışması zorunlu olan (30-50 OC) yerden ısıtma sistemlerinde bu kombinin tercih edilmesidir.
Evime doğalgazlı kombi kurdurmak çok vaktimi alır mı?

 Hayır almaz. Kalorifer tesisatı hazır ise doğalgazlı kombi, çok kolaylıkla monte edilebilen bir cihazdır.

Product Catalog

Heating Boilers Catalog


View

Termodinamik 2015 © All Rights Reserved